תחזוקת סוככים

תחזוקת סוככים

הסוככים המותקנים בחוץ מושפעים רבות משינויי אקלים. מזג האוויר הישראלי המאופיין בשמש חזקה וישירה גורם ללא מעט נזקים. שמש ישירה, קור, ברד ורוחות משפיעים מאוד על התנהגות החומרים מהם מיוצרים הסוככים. בכדי לשמור על אורך חיי הסוכך יש לבצע תחזוקת סוככים מעת לעת. באופן זה, נבטיח כי נמשיך ליהנות מהסוככים לאורך זמן ונמנע מגרימת תקלות בסוכך עצמו ובמנגנוני הסוכך. 

תחזוקת סוככים

תחזוקת סוככים בחורף

כל סוכך מגיע עם הוראות תחזוקה המסייעות לשמירה על אורך חיי הסוכך. יש לקרוא אותן בעיון ולהפקיד על תחזוקת סוככים שוטפת. חשוב לזכור כי בדיקה תקופתית וטיפולים בעת הצורך מבטיחים לכם שימוש ארוך טווח בסוכך תקין. תקופת החורף מתאפיינת ברוחות חזקות. בימים של סערה הסוכך עלול להפוך למעין מפרש והוא חשוף יותר לקרעים. רצוי לעקוב אחר דיווחי מזג האוויר ואם יודעים מראש כי צפויות רוחות חזקות, מומלץ לגלגל את הסוכך בכדי שלא יקרע. אם הסוכך נמצא בקרבת עצים או שיחים, יש להקפיד לגזום את הענפים שלא יבואו במגע עם הסוכך. ענפים ברוח עלולים לשרוט את הסוכך ולגרום לקריעתו. גיליתם קרע קטן בבד? יש לטפל בו מיד. קרע קטן עלול לגרום לקרע גדול יותר. שירות חדש בסככות נועה שירות טכני לאחר התקנה המיועד ללקוחותינו בתיאום מראש. אם אתם מבחינים כי ישנה תקלה במנגנון הגלילה המכני או החשמלי, הימנעו מהפעלת המנגנון והזעיקו טכנאי שירות. 

יש לכם שאלה בנושא תחזוקת סוככים? אל תהססו לפנות אלינו: 1-700-550-488
    פתור את הנוסחה Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

     

    טיפים לטיפול בסוככים

    לאחר התקנת הסוכך, כדאי ורצוי לבצע בדיקות תקופתיות וטיפול בסוכך בכדי להאריך את חייו וליהנות ממנו לטווח ארוך. כאשר הסוכך אינו בשימוש, מומלץ מאוד לגלג אותו. יש לוודא כי הסוכך נקי מלכלוך, שאין ענפים ועלים על גבי הסוכך העלולים לגרום לקרע. יש לבדוק כי אינו מלוכלך מלשלשת ציפורים החומצית מטבעה ומזיקה לבד. באם הסוכך רטוב, חשוב לדאוג כי הוא יבש לחלוטין. בתום הבדיקות הללו ניתן לגלגל ולסגור אותו. במידה ויש לכם סגירות חורף, פעולת הגלילה חשובה במקרים בהם הסוכך אינו בשימוש. נזקי מזג האוויר, השמש החזקה, הרוחות, הברד וחילופי הטמפרטורה מקור לחום ולהפך משפיעים על חוזק חומר הגלם. יש להימנע ככל האפשר מהרטבת מנגנוני הגלילה של הסוכך.